Sarsil BETON Premium

SARSIL® beton – PREMIUM

Silikonowy środek do impregnacji betonu, i galanterii betonowej

CHARAKTERYSTYKA

SARSIL ®BETONPREMIUM jest gotową do bezpośredniego stosowania wodną emulsją silikonową

DANE  TECHNICZNE

Wygląd                         – mleczna ciecz
Gęstość w 20°C          – ok. 1 g/cm³
Rozcieńczanie            – gotowy do bezpośredniego użycia

PRZEZNACZENIE

Sarsil® Beton Premium jest nowoczesnym środkiem silikonowym przeznaczonym do hydrofobizacji wewnątrz i na zewnątrz powierzchni typu: beton architektoniczny, galanteria betonowa, kafle cementowe, kostka oraz inne nasiąkliwe i podatne na brudzenie podłoża. Sarsil® Beton Premium doskonale sprawdza się zarówno w impregnacji pomieszczeń i elementów budynków mieszkalnych, jak również obiektów użyteczności publicznej oraz budynkach przemysłowych. Preparat równomiernie penetruje podłoże nie powodując wybłyszczenia ani zmiany struktury impregnowanej powierzchni, delikatnie podkreślając jego naturalny wygląd. Sarsil®Beton nie tworzy powłoki na powierzchni, ale wnika wgłąb materiału przez co zapewnia trwałą i skuteczną ochronę przed namakaniem i brudzeniem. Ze względu na głęboką penetrację w podłoże produkt jest odpory na detergenty i działanie mechaniczne tzn. podczas pielęgnacji (zmywanie, szorowanie) powierzchni impregnat nie ulega zniszczeniu nadal pozostaje w materiale nie tracąc swoich pierwotnych własności. W przypadku impregnacji na zewnątrz Sarsil® uodparnia beton na destrukcyjnie działanie zanieczyszczeń i opadów atmosferycznych, przemarzanie oraz utrudnia rozwój korozji biologicznej.

 

STOSOWANIE

Przygotowanie podłoża

Podstawowym warunkiem właściwie wykonanej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata, czysta, sucha, a zwłaszcza odtłuszczona. W przypadku betonu tradycyjnego impregnacje można przeprowadzić
nie wcześniej niż po 21-28 dniach czyli po okresie tzw. karbonizacji. Betony naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie itp.). W przypadku ich zabrudzenia natychmiast przemyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil® zmywacz.

Nakładanie:

Przed użyciem preparat dokładnie wymieszać!
Preparat nanosimy bezpośrednio na beton, bez konieczności wcześniejszego gruntowania przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo (natrysk niskociśnieniowy) . Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia, dopóki powierzchnia jest wilgotna. Impregnowana powierzchnia powinna być dokładnie i równomiernie nasycona. W przypadku podłoży nisko chłonnych należy unikać zacieków i nie pozostawiać nie wchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu usunąć gąbką lub bawełnianą, czystą szmatką nie wcześniej niż po 15 minutach od nałożenia impregnatu. Z uwagi na zróżnicowanie powierzchni betonowych (kolor, skład surowcowy) zalecane jest przeprowadzenie w niewidocznym miejscu próby aplikacyjnej do ostatecznej oceny reakcji podłoża na impregnat.

Ważne:
Impregnacja materiałów wewnątrz budynków wymaga zachowania okresów sezonowania do czasu zaniku zapachu impregnatu.

Wydajność:  1,5–3,5 m2 z 1 kg przy dwukrotnej impregnacji.
Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.

Zalety preparatu SARSIL® CEGŁA-PREMIUM

• możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
• chroni przed namakaniem
• redukuje skłonność do zabrudzeń,
• ułatwia czyszczenie powierzchni betonowych
• równomiernie penetruje w podłoże, tworząc trwałą wgłębną ochronę podłoża
• w środowisku wilgotnym zapobiega korozji biologicznej,
• zachowuje własności „oddechowe” podłoża,
• nie zmienia kolorystyki, podkreśla naturalny wygląd materiału,
• w przypadku ścian i okładzin zewnętrznych zwiększa izolacyjność cieplną,
• prosty i łatwy w aplikacji,
• przyjazny dla środowiska.

Uwaga
Prace ze środkiem impregnującym SARSIL®Beton Premium należy wykonywać stosując rękawice i okulary ochronne. Zapewnić skuteczną wymianę powietrza. Zachować ogólne zasady BHP oraz inne wskazówki podane na etykiecie.

Magazynowanie: Przechowywać w chłodnych pomieszczeniach  w temperaturze +5 do +30o C. Chronić przed mrozem.

Okres gwarancji: 12 miesięcy od daty produkcji

Opakowania: 1, 5, 30, 200, 1000 L

Aprobaty i Atesty:
Atest PZH